درباره ما

حسابداری دانشجویی

پذیرش دانشجو

اطلاعیه ها و اخبار

ضوابط و مقررات

فرم ها

فرهنگی

فناوری اطلاعات

پیوندها

تالار افتخارات
| | | | | | | | |

آموزش یکسان، ارزشیابی یکسان

سوالات متداول
سوالات متداول :
1) نحوه محاسبه شهریه پردیس به چه صورت می باشد؟ شهریه‌ی هر نیمسال تحصیلی مطابق با شیوه نامه نحوه محاسبه و دریافت شهریه تحصیلی و تخفیفات آن برای دوره های کارشناسی پردیس بین الملل تهران ، شامل شهریه ثابت ترم به علاوه شهریه متغیر تعداد واحدهای هر نیمسال (برحسب نظری و عملی بودن درس) می‌باشد که براساس مصوبات هیات امنا در هر سال تحصیلی مورد تجدید نظر قرار می گیرد.

2) نحوه پرداخت شهریه چگونه است؟ شهریه هر نیمسال تحصیلی با مراجعه به وب سایت پردیس به نشانی tic.sharif.ir و انتخاب گزینه "ورود به سیستم پرداخت" بصورت الکترونیکی پرداخت می شود. در زمان ثبت نام و اخذ واحد در هر نیمسال تحصیلی بخشی از مبلغ شهریه (مبلغ 42.000.000 ریال) به عنوان علی الحساب از دانشجویان اخذ خواهد شد و مابقی شهریه در نیمسال های اول از 15 آبان ماه تا 15 آذر ماه تسویه می شود .مبالغ شهریه نیمسالهای دوم نیز در اردیبهشت ماه هر سال تسویه می شود.

3) شرایط اخذ تخفیف شهریه به چه صورت می باشد؟ دانشجویان برای رتبه های اول، دوم و سوم در هر نیمسال (به جز تابستان) و در هر رشته به تفکیک نیمسال ورودی بر اساس معدل نیمسال، مشروط بر اخذ حداقل 14واحد درس پایه و تخصصی در آن نیمسال با حداقل معدل 17، می توانند به ترتیب از 30،20 و 40 درصد تخفیف در شهریه متغیر برخوردار شوند. ضمناً شرط لازم برای برخورداری از تخفیف پرداخت به موقع علی الحساب شهریه و عدم وجود بدهی قبلی در زمان مقرر می‌باشد.

.
 • تور مجازی دانشگاه صنعتی شریف

 • نرم افزار های مورد نیاز:
  Google Chrome v32

  Mozilla Firefox v27

  Adobe Flash Player v16 IE

  Adobe Flash Player v16

  4) آیا می توان از خدمات رفاهی دانشگاه صنعتی شریف استفاده کرد؟ دانشجویان پردیس تهران می توانند از خدمات رفاهی دانشگاه صنعتی شریف شامل مرکز بهداشت و درمان ، مرکز مشاوره، مجموعه آبی دانشگاه، کتابخانه مرکزی، سالن های ورزشی مرکز تربیت بدنی و اینترنت مشابه با دانشجویان پردیس مادر دانشگاه صنعتی شریف استفاده نمایند.

  5) آیا پردیس تهران دارای رستوران و یا سلف می باشد؟ دانشجویان پردیس می توانند از امکانات سلف سرویس دانشگاه صنعتی شریف بصورت سهمیه آزاد استفاده نمایند.

  6) آیا پردیس تهران دارای خوابگاه دانشجویی می باشد؟ در پردیس تهران خوابگاه دانشجویی ایجاد نشده است و دانشجویان پذیرفته شده در این پردیس نمی توانند از خوابگاه دانشگاه صنعتی شریف نیز استفاده نمایند.

  7) آیا دانشجو می تواند از وام دانشجویی برای پرداخت شهریه استفاده نماید؟ در این پردیس امکان اعطای وام دانشجویی وجود ندارد

  8) نوع پوشش قابل قبول دانشجویان پردیس تهران چگونه باید باشد؟ مطابق با ضوابط اخلاقی وزارت علوم نوع لباس و پوشش ظاهری دانشجویان پردیس تهران منطبق با موازین شرعی و متناسب با پوشش یک شهروند اسلامی - ایرانی است. لباس خانم‌ها در پردیس تهران بلند و گشاد باشد به نحوی که بدن را حداقل از شانه تا زانو بپوشاند. مدل مو و ریش مردان باید طبیعی باشد و از مدل‌های افراطی پرهیز شود. استفاده از لباسهایی که دارای تصاویر و نوشته‌های ترویج دهنده فرهنگ سایر کشورها باشد، در پردیس تهران ممنوع است. همچنین کفش‌ها باید به گونه‌ای انتخاب شوند که به هنگام راه‌رفتن، صدای آنها دیگران را آزار ندهد.

  9) نحوه اطلاع رسانی پردیس تهران چگونه است؟ پردیس تهران جهت اطلاع رسانی به دانشجو از وب سایت پردیس به نشانی: tic.sharif.edu، ارسال پیام کوتاه و ایمیل دانشجویی به نشانی(@tic.sharif.eduشماره دانشجویی) استفاده می نماید. درج اطلاعیه های آموزشی و غیر آموزشی پردیس در وب سایت پردیس و ارسال پیام کوتاه یا ایمیل به منزله اطلاع رسانی قطعی به دانشجو در این پردیس می باشد و عدم اطلاع دانشجو نافی مسئولیت های وی نمیباشد.

  10) آیا دانشجویان پردیس تهران می توانند از فضاهای اختصاصی دانشکده ها استفاده نمایند؟ دانشجویان پردیس تهران می بایست ضوابط دانشکده ها و مراکز دانشگاه را در زمان حضور در ساختمان های مربوطه رعایت نموده و علی الخصوص به مقررات عدم استفاده از فضاهای آموزشی، کمک آموزشی و سالن های قرائت اختصاصی دانشکده ها که منحصر به استفاده ی دانشجویان همان دانشکده می باشد پایبند بوده و ضوابط مربوطه را رعایت نمایند.

  سیستم آموزش

  سیستم پرداخت

  افراد

  تقویم آموزشی

  کتابخانه مرکزی

  سامانه یادگیری

  شیوه نامه ...

  دروس اینترنتی

  فارغ التحصیلان

  انتقاد و پیشنهاد

  برنامه ها